Sort by

Vincent_26 has logged 258 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barber's Tales

Barber's Tales

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Money Heist: From Tokyo to Berlin

Money Heist: From Tokyo to Berlin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
You're My Boss

You're My Boss

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Body

The Body

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry