Vince has logged 47 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Son

American Son

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girl

Girl

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry