• Monos

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Lodge

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • House of Hummingbird

    ★★★½

  • Green Book

    ★½

  • Her Smell

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • A Private War

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★½

  • Greta

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Girl

    ★★

  • Capernaum

    ★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Asako I & II

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Sauvage

    ★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Diane

    ★★★

  • Dear Ex

    ★★★

  • Bao

    ★★★½

  • The Seagull

    ★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★½