Vinnie has logged 16 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry