Sort by

Vinny has logged 273 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
Will Vinton's Claymation Christmas Celebration

Will Vinton's Claymation Christmas Celebration

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
Read the review Edit this entry