• Happiest Season

    ★★

  • #Alive

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Thappad

    ★★★★★

  • Love Aaj Kal

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Game Over

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Missing Link

  • The Aftermath

    ★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★★

  • I Am Mother

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Ibiza

    ★★★★★

  • Candy Jar

  • Avengers: Infinity War

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Irreplaceable You

  • Annihilation

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Colette

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • The Ottoman Lieutenant

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Storks

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★