Sort by

alli 🌷 has logged 48 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★
Edit this entry  
28
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
13
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Shelter

Shelter

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry