Sort by

viola has logged 62 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Primer

Primer

2004
×
Edit this entry  
29
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Edit this entry  
22
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Read prior review Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Edit this entry  
17
Swimming

Swimming

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
Read prior review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
Edit this entry  
30
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Who Am I

Who Am I

2014
×
Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
Edit this entry  
17
Playmaker

Playmaker

2018
×
Edit this entry  
16
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Don't. Get. Out!

Don't. Get. Out!

2018
×
Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
Edit this entry  
02
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
Edit this entry  
09
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
Edit this entry  
02
The Almost Perfect Man

The Almost Perfect Man

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
Edit this entry  
14
Pretty Far from Okay

Pretty Far from Okay

2017
×
Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry