Sort by
  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Adam

    ½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Skin

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Summer of 84

    ★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Fauve

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • It

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½