Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lolita

Lolita

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
10
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Skin

Skin

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry