Sort by

virginfinalgirl has logged 390 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bruised

Bruised

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry