RSS feed for Jen
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Horror Show

Horror Show

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Oh, Hello: On Broadway

Oh, Hello: On Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
What If

What If

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Sensation

Sensation

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Happening

The Happening

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry