RSS feed for Jen
  • Dinner for Schmucks

    Dinner for Schmucks

    One star for Paul Rudd carrying this movie. Is it possible to get secondhand embarrassment from a film?

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★★½

    Paul Rudd please sing Afternoon Delight at my funeral

  • Disaster Movie

    Disaster Movie

    ½

    Part with Alvin and The Chipmunks gave me nightmares as a kid and I still hate it

  • Spirited Away

    Spirited Away

    ★★★★★

    Guilty pleasure uwu

  • Insidious: Chapter 2

    Insidious: Chapter 2

    Instructions too confusing, got dick stuck in the Woman In Black

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

    I forgot I was watching Black Mirror because this episode was... different

  • Black Mirror: Striking Vipers

    Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

    Guys bein doods
    Doods bein guys
    Guys bein gay
    Show me your dick

  • Always Be My Maybe

    Always Be My Maybe

    ★★★½

    Keanu Reeves cameo had me DEAD bro I fucking love him. Let me drink wine and spill all my secrets with you bb 🥺🥺

  • Snakes on a Plane

    Snakes on a Plane

    ★★★★★

    CULT CLASSIC RIGHT HERE BABIES 
    LISTEN
    if you watch the movie as a comedy it’s fucking gold baby.

  • Insidious: The Last Key

    Insidious: The Last Key

    ★★★

    I love Lin Shaye and that is ALL

    besides that scene where the floorboards sound like a big fart

  • The Dead Don't Die

    The Dead Don't Die

    ★★★★

    Fucking Adam Driver with his goddamn Star Wars keychain shit I fucking love you

  • Ant-Man and the Wasp

    Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

    PLEASE spare another movie this has to be my current favorite marvel film