Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Edit this entry  
16
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★
Edit this entry  
15
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★½
Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Edit this entry  
02
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry