• Burrow

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Ghosts of War

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • #Alive

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Becky

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Not Alone in Here

  • Good Enough: Making Shadowed

  • Shadowed

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Eli

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • In the Key of Love

    ★½

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Penguins

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½