• The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Hug

  • The VelociPastor

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • Brotherhood

    ★★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • The Predator

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Uncle Drew

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Sister

    ★★★★

  • Purl

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Adrift

    ★★½

  • Burning

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★

  • Paul, Apostle of Christ

    ★★★★

  • Historytelling

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★