• Djon Africa

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Cargo

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Mass for Shut-Ins

    ★★★★

  • idizwadidiz

    ½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★★

  • Only the Brave

    ★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • 2048: Nowhere to Run

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • Super Size Me 2: Holy Chicken!

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • A Cambodian Spring

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • The Ballad of Cleopatra

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Power Rangers

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Band Aid

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★★