• Klaus

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Fight

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Very English Scandal

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★

  • 1985

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

  • Thor: Ragnarok

  • The Ritual

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • In a Heartbeat

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Lego Batman Movie

  • God's Own Country

  • Call Me by Your Name

  • Sense8: Happy F*cking New Year

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Moonlight

  • Cruel Summer

    ★½

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • A Christmas Star

  • And Then There Were None

  • Downton Abbey: Christmas Special 2015

    ½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★½

  • Flesh and Bone

  • Closet Monster

  • Farhope Tower

    ★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Men & Chicken

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★

  • Downton Abbey: A Moorland Holiday

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Mommy

  • How to Train Your Dragon 2

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Downton Abbey: The London Season

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

  • Thor: The Dark World

  • The Salvation

  • Tom at the Farm

    ★★★½

  • Gravity

  • Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

  • The Lone Ranger

  • Monsters University

  • Only Lovers Left Alive

  • Me, Myself and Mum

  • Star Trek Into Darkness

  • The Machine