Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Get Out

Get Out

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reincarnation

Reincarnation

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Persona 3 the Movie: #1 Spring of Birth

Persona 3 the Movie: #1 Spring of Birth

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Persona 3 the Movie: #4 Winter of Rebirth

Persona 3 the Movie: #4 Winter of Rebirth

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Quest: Your Story

Dragon Quest: Your Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gurren Lagann the Movie: The Lights in the Sky Are Stars

Gurren Lagann the Movie: The Lights in the Sky Are Stars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gurren Lagann the Movie: Childhood's End

Gurren Lagann the Movie: Childhood's End

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Persona 3 the Movie: #2 Midsummer Knight's Dream

Persona 3 the Movie: #2 Midsummer Knight's Dream

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Read the review Edit this entry