Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Vitofilmevii

Vitofilmevii

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for Vitofilmevii
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Vitofilmevii’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Get Out

    Get Out 2017

    ½ Watched by Vitofilmevii 05 Oct, 2020

    RACISMO
    ATIVAR

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ViihTube: Amiga do Inimigo 2020

    ½ Watched by Vitofilmevii 05 Sep, 2020

    2 livros, 2 minisséries e agora um filme. Essa é a lista criminal de Vitória Moraes

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile 2019

    ★ Watched by Vitofilmevii 04 Sep, 2020

    dormi no meio

  • The Crow

    The Crow 1994

    ★★★★ Watched by Vitofilmevii 02 Sep, 2020

    *solo de guitarra* ROCK N ROLL PORRA
    *outro solo só que dessa vez mais longo e triste* e depressão profunda.

  • Reincarnation

    Reincarnation 2005

    ★★★★ Watched by Vitofilmevii 29 Aug, 2020

    lista atualizada 2020 traumas
    -Bonecas
    -Meninas
    -Bolinhas
    -A cor vermelha
    -Japonesas fofinhas
    -Filmes de terror
    -Quartos de Hotel
    -O número 2
    -O número 7
    -O número 237
    -Garotinhas japonesas
    -Hotéis
    -Diretores de cinema
    -Corredores
    -Vamos ficar juntos para sempre

  • The Shining

    The Shining 1980

    ★★★ Watched by Vitofilmevii 28 Aug, 2020

    me caguei todo. Mediano, poderia ser melhor

  • Gurren Lagann the Movie: The Lights in the Sky Are Stars

    Gurren Lagann the Movie: The Lights in the Sky Are Stars 2009

    ★★★★ Watched by Vitofilmevii 17 Jun, 2020

    CARALHO MANO ELES FICAM PELADOS PILOTANDO ROBÔ MANO

  • Gurren Lagann the Movie: Childhood's End

    Gurren Lagann the Movie: Childhood's End 2008

    ★★★ Watched by Vitofilmevii 17 Jun, 2020

    só vê o anime.

  • Mulholland Drive

    Mulholland Drive 2001

    ★ Watched by Vitofilmevii 26 Aug, 2020

    lesbianismo e tal

  • Lost Highway

    Lost Highway 1997

    ★★★ Watched by Vitofilmevii 25 Aug, 2020

    Eu gosto de peitos e morte, esse filme tem peitos e morte. Obrigado David Lynch!

  • 12 Angry Men

    12 Angry Men 1957

    ★★★★★ Watched by Vitofilmevii 06 May, 2020

    eu sou taaaao o número 8 nos argumentos de twitter cara

  • Perfect Blue

    Perfect Blue 1997

    ★★★★★ Watched by Vitofilmevii 25 Jun, 2020

    caguei na calça o filme inteiro e agora tenho surtos esquizofrênicos frequentes

    foda pra caralho

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.