• Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Horse Girl

    ★★

  • Cuties

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • I Am Easy to Find

  • Us

    ★★★

  • Troop Zero

  • Koko-di Koko-da

    ★★★½

  • The Grinch

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Favourite

    ½

  • Roma

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Climax

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Sink or Swim

    ★★★½

  • Bao

  • Ugh!

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Seamstress

    ★★★

  • The Incredible Story of the Giant Pear

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • See You Up There

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Gifted

  • Lucky

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hi Stranger

  • Moana

    ★★★

  • Ballerina

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Lion

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Lost in Paris

  • La La Land

    ★★★★

  • Le Clitoris

    ★★★★★

  • Piper

    ★★★★★

  • Aquarius

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • Love

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Truman

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★