Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
21
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★
Edit this entry  
18
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★
Edit this entry