• Hustle

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★