• Luca

    ★★★½

  • Infinite

    ★½

  • In The Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • SAS: Red Notice

    ★★

  • Sentinelle

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Stand

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Black Narcissus

    ★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Good Lord Bird

    ★★★½

  • The Swordsman

    ★★★½

  • Girl

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • The Third Day

    ★★★

  • Des

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½