Sort by

King has logged 183 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Giver

The Giver

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

1941
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Bambi

Bambi

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yogi Bear

Yogi Bear

2010
×
★½
Read the review Edit this entry