Sort by

Vianey has logged 26 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
Edit this entry  
30
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
Edit this entry  
29
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
We Are What We Are

We Are What We Are

2010
×
Edit this entry  
20
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Llorona

La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
Edit this entry  
09
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
Read the review Edit this entry  
07
The Gospel According to St. Matthew

The Gospel According to St. Matthew

1964
×
Edit this entry  
07
My First Summer

My First Summer

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Happening

Happening

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
Edit this entry