• Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • I Am Paul Walker

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Adrift

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★½

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Florida Project

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Power Rangers

    ★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Moonlight

  • La La Land

  • Finding Dory

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Creed

  • Room

  • Jurassic World

  • Avengers: Age of Ultron

  • Brooklyn

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • The Theory of Everything

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • 22 Jump Street

  • Breathe

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Boyhood

  • The Hunger Games: Catching Fire