vanessa has logged 43 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Paul Walker

I Am Paul Walker

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry