• The Northman

  • Morbius

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Ninja Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Escape from Mogadishu

  • The Suicide Squad

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Barbarian Invasion

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • All U Need Is Love

  • Wrath of Man

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Time

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Feast

    ★★★★

  • Introducing, Selma Blair

    ★★★★★

  • Here and There

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

  • As We Like It

  • The Little Things

    ★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

  • Death to 2020

  • Hold Me Back

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Con-Heartist

  • Death and Sickness.

  • Hand Rolled Cigarette

  • City of Lost Things

  • Mank

  • A Leg

  • The Old Town Girls

  • Tonkatsu DJ Agetaro

  • Tiong Bahru Social Club

  • Money Has Four Legs

  • My Missing Valentine

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Mandibles

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • From Today, It's My Turn!!: The Movie

  • The Prayer

  • Sweetie, You Won't Believe It

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Kala azar

  • I Blame Society

    ★★★

  • The Nowhere Inn

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Cold Meridian