Vogels has logged 1,310 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fingers

Fingers

1978
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
First Light

First Light

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Battles Without Honor and Humanity: Deadly Fight in Hiroshima

Battles Without Honor and Humanity: Deadly Fight in Hiroshima

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fanfare

Fanfare

1958
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beastie Boys: Video Anthology

Beastie Boys: Video Anthology

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Musician Monkey

The Musician Monkey

1878
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Magic Rosette

The Magic Rosette

1879
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
All My Life

All My Life

1966
×
★★½
Edit this entry  
21
Film Study

Film Study

1926
×
★★★★
Edit this entry  
21
Stille Nacht I: Dramolet

Stille Nacht I: Dramolet

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Screen Test, Billy Linich

Screen Test, Billy Linich

1964
×
★★½
Edit this entry  
21
Screen Test: Ingrid Superstar

Screen Test: Ingrid Superstar

1966
×
★★★
Edit this entry  
21
Screen Test: Freddy Herko

Screen Test: Freddy Herko

1964
×
★★★½
Edit this entry  
21
Screen Test: Susan Bottomly

Screen Test: Susan Bottomly

1966
×
★★★½
Edit this entry  
21
Screen Test: Paul America

Screen Test: Paul America

1965
×
★★★
Edit this entry  
21
Screen Test: Richard Rheem

Screen Test: Richard Rheem

1966
×
★★★½
Edit this entry  
21
Screen Test [ST80]: Marcel Duchamp

Screen Test [ST80]: Marcel Duchamp

1966
×
★★★
Edit this entry  
21
Screen Test: Mary Woronov

Screen Test: Mary Woronov

1966
×
★★★
Edit this entry  
21
Screen Test: Jane Holzer (Toothbrush)

Screen Test: Jane Holzer (Toothbrush)

1964
×
★★★
Edit this entry  
21
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Taxing Woman

A Taxing Woman

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
There's Only One Sun

There's Only One Sun

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry