Vogels has logged 87 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dead

The Dead

1960
×
★★★
Edit this entry  
31

"..." Reel Five

1998
×
★★½
Edit this entry  
31
Untitled (For Marilyn)

Untitled (For Marilyn)

1992
×
★★★
Edit this entry  
31
Delicacies of Molten Horror Synapse

Delicacies of Molten Horror Synapse

1991
×
★★★
Edit this entry  
31
I... Dreaming

I... Dreaming

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Burial Path

Burial Path

1978
×
★★½
Edit this entry  
31
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Venice 70: Future Reloaded

Venice 70: Future Reloaded

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Abandoned Monster

Abandoned Monster

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ca' Foscari Cinema

Ca' Foscari Cinema

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Key to Reserva

The Key to Reserva

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smoke

Smoke

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Food

Food

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Last Dance

The Last Dance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★★
Edit this entry  
28
Convict 13

Convict 13

1920
×
★★★½
Edit this entry  
28
Neighbors

Neighbors

1920
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brother

Brother

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Tristana

Tristana

1970
×
★★★½
Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Exists

Love Exists

1960
×
★★★½
Edit this entry  
20
Intoxication

Intoxication

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
SIDA

SIDA

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Ritual

Ritual

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Eva

Eva

2005
×
★★
Edit this entry  
19
À propos de Nice

À propos de Nice

1930
×
★★★★
Edit this entry  
18
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Carne

Carne

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tintarella di luna

Tintarella di luna

1985
×
★★½
Edit this entry  
14
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry