Vogels has logged 108 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rejected

Rejected

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Double King

Double King

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Entr'acte

Entr'acte

1924
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ménilmontant

Ménilmontant

1926
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Divine Woman

The Divine Woman

1928
×
★★★
Edit this entry  
27
Seasons of the Year

Seasons of the Year

1975
×
★★★½
Edit this entry  
27
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
People of the Po Valley

People of the Po Valley

1947
×
★★★
Edit this entry  
27
Shaolin Temple

Shaolin Temple

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Flunky, Work Hard!

Flunky, Work Hard!

1931
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wagoner

The Wagoner

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Roadracers

Roadracers

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Actua 1

Actua 1

1968
×
★★★
Edit this entry  
22
Maranhão 66

Maranhão 66

1966
×
★★★½
Edit this entry  
22
Kiev Frescoes

Kiev Frescoes

1966
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Elite Squad: The Enemy Within

Elite Squad: The Enemy Within

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shake! Otis at Monterey

Shake! Otis at Monterey

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
World of Glory

World of Glory

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
Epilog

Epilog

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Talk

Talk

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★½
Edit this entry  
19
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Wind

Wind

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Float

Float

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Loop

Loop

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Snowbrawl

Snowbrawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Gunfight at the O.K. Corral

Gunfight at the O.K. Corral

1957
×
★★★½
Edit this entry