• Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★½

  • WandaVision

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Amatory

    ★★★★

  • The Hill and the Hole

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Walking with the Tall Whites

    ★★★

  • We Make Antiques! Kyoto Rendezvous

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Evil of Nowhere: A Paranormal Documentary

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Knight Before Christmas

  • Last Christmas

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Bigfoot Girl

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Ad Astra

    ★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Terror in the Skies

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Serenity

    ★★

  • The Mule

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Antrum

    ★★★

  • Venom

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

  • High Life

    ★★★★½

  • Greta

    ★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★½

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★

  • A.W. A Portrait of Apichatpong Weerasethakul

    ★★★½

  • Demon House

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½