voggggg has logged 169 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cyberpunk

Cyberpunk

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terror in the Skies

Terror in the Skies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragnet Girl

Dragnet Girl

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
21
A.W. A Portrait of Apichatpong Weerasethakul

A.W. A Portrait of Apichatpong Weerasethakul

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rockers

Rockers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Lake

A Lake

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hall Runner

The Hall Runner

2014
×
Edit this entry  
10
Louis Riel for Dinner

Louis Riel for Dinner

2014
×
Edit this entry  
10
Sinclair

Sinclair

2010
×
Edit this entry  
10
Spanky: To the Pier and Back

Spanky: To the Pier and Back

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Intervals

Intervals

1969
×
Edit this entry  
07
H Is for House

H Is for House

1973
×
Edit this entry  
07
Windows

Windows

1975
×
Edit this entry  
04
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Horror of Party Beach

The Horror of Party Beach

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Decline of Western Civilization Part III

The Decline of Western Civilization Part III

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Their Rancid Words Stagnate Our Ponds (A Missive from the Hinterland)

Their Rancid Words Stagnate Our Ponds (A Missive from the Hinterland)

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jaunt

Jaunt

1995
×
Edit this entry  
31
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
Edit this entry  
31
Betty Boop's Hallowe'en Party

Betty Boop's Hallowe'en Party

1933
×
Edit this entry  
31
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Purchase Price

The Purchase Price

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The House of Ghosts

The House of Ghosts

1907
×
Read the review Edit this entry  
31
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1897
×
Edit this entry  
31
The Devil in a Convent

The Devil in a Convent

1899
×
Read the review Edit this entry  
31
The Bewitched Inn

The Bewitched Inn

1897
×
Edit this entry