voggggg has logged 93 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Murder at the Vanities

Murder at the Vanities

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Vengeance

Blue Vengeance

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ice

Ice

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★
Edit this entry  
27
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paper Lanterns

Paper Lanterns

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Communion

Communion

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Las Vegas Story

The Las Vegas Story

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Matango

Matango

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear City

Fear City

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vibes

Vibes

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shake! Otis at Monterey

Shake! Otis at Monterey

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark City

Dark City

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cast a Dark Shadow

Cast a Dark Shadow

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Girls Go to Hell

Bad Girls Go to Hell

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where Danger Lives

Where Danger Lives

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry