• A.W. A Portrait of Apichatpong Weerasethakul

    ★★★½

  • Demon House

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Black Mother

    ★★★★½

  • Shakedown

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★

  • Mandy

    ★★½

  • We Make Antiques!

    ★★★★

  • I, Douglas Fairbanks

    ★★★

  • Their Rancid Words Stagnate Our Ponds (A Missive from the Hinterland)

    ★★★★½

  • Christmas Inheritance

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Jigsaw

    ½

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Kaiju Bunraku

  • Hagazussa

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★★

  • Caniba

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Rough Night

    ★★½

  • Good Time

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

  • Haxx Deadroom

  • Voice from the Stone

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Double King

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Kong: Skull Island

  • Fifty Shades Darker

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • XX

    ★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Passengers

    ½

  • A Cure for Wellness

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Miss Sloane

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Supersonic

    ★★★

  • The Void

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Into the Inferno

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Nocturama

    ★★★½

  • The Ornithologist

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★½