Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read prior review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read prior review Edit this entry  
14
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read prior review Edit this entry  
09
Amityville Island

Amityville Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read prior review Edit this entry  
07
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read prior review Edit this entry  
04
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Porto

Porto

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Begins

Love Begins

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Ava

Ava

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Driving While Black: Race, Space and Mobility in America

Driving While Black: Race, Space and Mobility in America

2020
×
Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Meeting People Always Separated

Meeting People Always Separated

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fall

The Fall

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life in A Day

Life in A Day

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bats

Bats

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Park

Sunset Park

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bad Ass 2: Bad Asses

Bad Ass 2: Bad Asses

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Body Swap

Body Swap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★½
Read the review Edit this entry