Sort by

olivia has logged 32 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mayhem

Mayhem

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Taken

Taken

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Remember the Daze

Remember the Daze

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Underexposed: A Women's Skateboarding Documentary

Underexposed: A Women's Skateboarding Documentary

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Adrift

Adrift

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pierce the Veil: This Is a Wasteland

Pierce the Veil: This Is a Wasteland

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Honour

Honour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Incident on Purple Finch Road

The Incident on Purple Finch Road

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holiday

Holiday

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Romance & Chocolate

Love, Romance & Chocolate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry