Sort by

olivia has logged 51 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Equals

Equals

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Bon Jovi: Lost Highway The Concert

Bon Jovi: Lost Highway The Concert

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Repo Man

Repo Man

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
Read the review Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Robots

Robots

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
Read prior review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frankenfish

Frankenfish

2004
×
½
Read prior review Edit this entry  
07
Paris, Wine & Romance

Paris, Wine & Romance

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Over the Moon in Love

Over the Moon in Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rigoletto

Rigoletto

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
04
A Weekend with the Family

A Weekend with the Family

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Winter Love Story

Winter Love Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Daydream Nation

Daydream Nation

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer Villa

Summer Villa

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
K-12

K-12

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry