olivia has logged 38 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Princess

A Christmas Princess

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas at Dollywood

Christmas at Dollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brown Sugar

Brown Sugar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Party Central

Party Central

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
City of God

City of God

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry