voidember has logged 10 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Castle

Nightmare Castle

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry