Sort by

jacob🦈 has logged 25 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
Read the review Edit this entry  
18
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brillo Box (3¢ off)

Brillo Box (3¢ off)

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry