Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★★

  • 65

    ★★

  • Your Place or Mine

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • You People

    ★½

  • Plane

    ★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Violent Night

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Christmas with You

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★

  • Strange World

    ★★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Spirited

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • Rosaline

    ★★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Till

    ★★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★½

  • Entergalactic

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Werewolf by Night

  • Smile

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Emily

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Fall

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Wrong Place

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★½

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

  • Girl in the Picture

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • Father of the Bride

    ★★★½