Sort by

amber has logged 280 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Poinsettias for Christmas

Poinsettias for Christmas

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read prior review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pixar 2021 Disney+ Day Special

Pixar 2021 Disney+ Day Special

2021
×
Edit this entry  
12
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nights in the Boulevard

Nights in the Boulevard

1972
×
Read the review Edit this entry  
18
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Read the review Edit this entry  
17
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
Read the review Edit this entry  
17
Horse in the House

Horse in the House

1976
×
Read the review Edit this entry  
17
Gobble-Gobble

Gobble-Gobble

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
Mind the Steps!

Mind the Steps!

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
The Blazing Sun

The Blazing Sun

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry