• Dune

    ★★★★½

  • F9

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • The Promised Neverland

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • Mulan

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • The Grudge

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Rocketman

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★½

  • Missing Link

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★½

  • Us

    ★★½