• The Witches

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Hubie Halloween

  • On the Rocks

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • In My Room

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • sad day

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The High Note

    ★★½

  • Unsettling Scenes

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Scoob!

    ½

  • Waiting

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Hillary

    ½

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★