Voltenion has logged 11 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cake

Cake

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry