Sort by
  • Napoleon

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Wingwomen

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★½

  • LEGO Disney Princess: The Castle Quest

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Muscles & Mayhem: An Unauthorized Story of American Gladiators

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Fool's Paradise

    ★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Call Me Chihiro

    ★★★

  • Reality

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★½

  • Rye Lane

    ★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Missing

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★

  • Fiber Optics

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Sanctuary

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Emily

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bus Girl

    ★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Hustle

    ★★½

  • Close

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Godland

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½