Sort by

VonBergundy has logged 638 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bounce Ko Gals

Bounce Ko Gals

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Married a Strange Person!

I Married a Strange Person!

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside

Inside

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Company of Men

In the Company of Men

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Music Box

The Music Box

1932
×
★★★
Edit this entry  
20
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Edit this entry  
19
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Kid

Star Kid

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
Edit this entry  
18
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gabbeh

Gabbeh

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mimic

Mimic

1997
×
★★
Edit this entry  
13
American Girl

American Girl

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ordet

Ordet

1955
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★½
Edit this entry  
06
Fiber Optics

Fiber Optics

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Offside

Offside

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Don't Want to Sleep Alone

I Don't Want to Sleep Alone

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★
Edit this entry