• Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Spirited Away

  • A Dog's Will

    ★★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Akira

    ★★★★★

  • Manhattan

    ★★★★★

  • New York, New York

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Harakiri

    ★★★★★